Facebook Google+ YouTube
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Počet zobrazených příspěvků: 2 (z celkem 2 nalezených)

Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy
Autor příspěvku: admin
18. 07. 2008

Co to je NAŠE TELEVIZE?

NAŠE TELEVIZE je portál, který poskytuje prostor pro internetové vysílání. Zároveň slouží jako regionální zpravodajství, které ovšem není šířeno klasickými televizními kanály, ale prostřednictvím internetu. Výhodou je, že je možné vysílání sledovat z kteréhokoliv místa na světě.

Komu je určen portál NAŠE TELEVIZE?

Prakticky každému: oficiálním zastoupením obcí, firmám, živnostníkům, spolkům, sdružením... Také ale každému, koho zajímá dění v různých koutech naší republiky, nebo naopak jen v okolí jeho bydliště.

Jak využívat služeb portálu NAŠE TELEVIZE?

Stačí nás kontaktovat na adrese: televize@nasetelevize.cz. Po uzavření smlouvy o spolupráci obdržíte vstupní ID a heslo, se kterým se přihlásíte do systému a sami si už můžete spravovat svou část internetové televize. Díky odkazu umístěnému na Vašich webových stránkách se NAŠE TELEVIZE stane součástí Vaší internetové prezentace.

 

Problém s webem

Nejčastější dotazy
Autor příspěvku: Josef Zahradník
03. 08. 2008

Mám problém s totálně rozházenými rámečky po celém okně.

Pravděpodobně máte prohlížeč, který nepodporuje současné webové standardy nebo naopak máte některý z moderních prohlížečů, u kterých jste použil vlastní nastavení stylů. Web byl testován na prohlížečích Internet Explorer v. 6, 7 a 8 beta, Firefox 2 a 3, Safari 3, Opera 9.5.

To video vypadá nějak divně (úzké, široké, roztažené, disproporční...).

Zde je opět problém s podporou videa v prohlížečích. Největší rozdíly jsou mezi prohlížeči používajícími ActiveX (MS Internet Explorer) a používající doplňkové pluginy (Firefox, Opera apod.). ActiveX umožňuje pokročilejší nastavení videa a pracuje s parametry objektu videa, což třeba pluginy dovedou jenom částečně nebo vůbec. Opět je zde problém s uzavřenými standardy, kdy autoři pluginů musí odhadovat, jak technologie přehrávače WMV vůbec funguje.

Z těchto důvodů jsem volil cestu nejmenšího zla - pro MS IE (což je zatím většina našich návštěvníků) funguje tak, že video se zobrazí celé, nezkreslené (hlavně u formátu 16:9), u ostatních by se mělo také zobrazit celé (mírně oříznuté z pravé a dolní strany - cca 10px - tedy ten černý rámeček), ale nedodržuje proporce.

Jaké je řešení případných problémů se zobrazením videa?

Samozřejmě se snažím najít řešení, které by vyhovovalo všem. Bohužel nedodržování standardů (X)HTML a tvorba "standardů" vlastních (ActiveX) ze strany Microsoftu mi snahu značně ztěžuje, spíš bych měl říci znemožňuje.

Současná doba s internetem plným botů a červů mi také moc nepomáhá, protože uživatelé se bojí bezpečnost svých dat a své soukromí, a proto i identifikace použitého prohlížeče nefunguje spolehlivě, spíš vše ještě komplikuje.

Jediným řešením by byl přechod na jinou technologii využívající platné standardy (Flash a podobné. Znamená to však velice mnoho změn a zkoušení právě ze strany autorů příspěvků, web je již připraven a umí formát FLV přehrávat.

Abychom Vám umožnili plné vychutnání videa, přidám k samotnému zobrazení ještě odkaz na přímé stažení - přehrát si jej můžete v nějakém komfortnějším přehrávači.

A co YouTube a podobné sužby, tak to jde...

Ano, tam to jde, a právě díky technologii Flash. Marně přemýšlím, zda jsem někdy viděl podobnou službu , ale na technologii WMV. YouTube také funguje na tvrdším modelu přístupu k autorům - zobrazení videa je problém autora, ne webu. A my se snažíme vycházet vstříc i autorům, kteří si kameru koupili včera a nějaké složitější úpravy jsou pro ně zatím velkou neznámou.